Dolar : Alış : 4.8464 / Satış : 4.8551
Euro : Alış : 5.6817 / Satış : 5.6920
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG24°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 37016 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EYOF 2017 AVRUPA GENÇLİK OLİMPİK KIŞ FESTİVALİNDE 40 ÜLKE GENÇLİĞİNİN HEYECANI SÜRÜYOR!

15 Şubat 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SPOR»EYOF 2017 AVRUPA GENÇLİK OLİMPİK KIŞ FESTİVALİNDE 40 ÜLKE GENÇLİĞİNİN HEYECANI SÜRÜYOR!
EYOF 2017 AVRUPA GENÇLİK OLİMPİK KIŞ FESTİVALİNDE 40 ÜLKE GENÇLİĞİNİN HEYECANI SÜRÜYOR!

Avrupa’nın önemli kış spor merkezlerinden biri olan ve uluslararası düzeyde önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan Erzurum, 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017) kapsamında geleceğin olimpiyat şampiyonlarını ağırlamaya devam ediyor.

Olimpiyat oyunlarına katılma potansiyeli olan genç sporcuların teşvik edilmesi açısından önem taşıyan organizasyonda, Türkiye’yi 24’ü kız, 45’i erkek olmak üzere 69 sporcu temsil ediyor.

11-18 Şubat tarihlerinde devam edecek olan EYOF 2017’de 9 branşta, 40 ülkeden 14-18 yaş grupları arasında 807 sporcu katılım sağladı.

EYOF 2017 açılış töreninde açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay KILIÇDÜNYANIN FARKLI ÜLKELERİNDEN GELEREK BURADA HEP BERABER OMUZOMUZA DURAN GENÇLER BİR GÖKKUŞAĞI GİBİ GÖNLÜMÜZÜ RENKLENDİRMEKTEDİR.

TOPLUMUN FARKLI KESİMLERİNDEN GENÇLERİ ORTAK BİR PAYDA DA BİRLEŞTİREN ONLARA AYNI AMAÇ UĞRUNA MÜCADELE ETMEYİ ÖĞRETEN ŞEY İŞTE BU GİBİ YAPILAN SPORTİF FAALİYETLERDİR.

BURADA BAŞARININ GERÇEK ÖLÇÜTÜNÜ MADALYALAR VEYA KUPALAR DEĞİL   BİRBİRLERİYLE İLETİŞİM KURABİLEN GENÇLERİMİZİN SAYISI BELİRLEYECEKTİR.

BU ORGANİZASYON SONA ERDİĞİNDE BÜTÜN MİSAFİRLERİMİZ  ÜLKELERİNE GALİP OLARAK DÖNECEKLER.

ÇÜNKÜ BURADA AYRILIRKEN HERKES YANINDA BU TOPRAKLARA DAHİR GÜZEL HATIRALAR VE HAKİKİ TEBESSÜMLERİ GÖTÜRECEKTİR.

EYOF ADINDA BELİRTİLDİĞİ GİBİ DOSTLUK  VE FAİRPLAY RUHUYLA TAÇLANACAK BİR FESTİVALDİR.

BU ORGANİZASYONU TAKİP EDERKEN GÖZLERİNİZ TABELALARDAKİ SKORLARDAN ZİYADE YÜZLERDEKİ UMUT VE TEBESSÜMDE OLACAKTIR.

AVRUPA GENÇLİK OLİMPİK KIŞ FESTİVALİ  ERZURUMDAN BARIŞA,DOSTLUĞA VE KARDEŞLİĞE YAPILAN ÇAĞRIDIR.  AVRUPA GENÇLİK OLİMPİK KIŞ FESTİVALİ  SPORUN GETİRDİĞİ İYİLİK ,HOŞGÖRÜ VE SAMİMİYETİN ÜLKELER ARASINDA KURDUĞU KÖPRÜNÜN ADIDIR.

AVRUPA GENÇLİK OLİMPİK KIŞ FESTİVALİMİZİN   GERÇEKLEŞME AŞAMASINDA EN BÜYÜK EMEĞİN VE DESTEĞİN SAHİPLERİNE ,SPORUN VE SPORCUNUN HER ZAMAN YANINDA OLAN  UFUK AÇAN,POLİTİKALARI İLE TÜRKİYENİN VİZYONUNU DEĞİŞTİREN , ULUSLARARASI CAMİADA SESİMİZİ VE SÖZÜMÜZÜ YÜKSELTEN  SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA VE SAYIN BAŞBAKANIMIZA HUZURLARINIZDA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

BU VESİLE İLE ORGANİZASYONDA EMEĞİ GEÇEN TÜM ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMA  VE DEĞERLİ EVSAHİPLİĞİNİZ İÇİN SİZ ERZURUMLU HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM.” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :