Dolar : Alış : 3.7816 / Satış : 3.7884
Euro : Alış : 4.6527 / Satış : 4.6611
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG9°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 35467 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“CUMHURİYET’LE KURULAN DEVLETİ TARTIŞMAYA AÇMAK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL”

12 Ağustos 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»“CUMHURİYET’LE KURULAN DEVLETİ TARTIŞMAYA AÇMAK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL”
“CUMHURİYET’LE KURULAN DEVLETİ TARTIŞMAYA AÇMAK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL”

CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer TBMM’nin tatile girmesi sonrasında Tekirdağ temaslarını Şarköy’de sürdürdü. İlçe örgütüyle bir buluşma gerçekleştiren Yüceer, sonrasında sivil toplum örgütlerini ziyaret etti, vatandaş ve esnafla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Kent Konseyi Kadın Meclisi Toplantısına da katılan Yüceer, iktidarın ideolojik yaklaşımının kadınları kuşattığını ifade etti

ANKARA//

Seçim bölgesi Tekirdağ’da İlçe ve belde ziyaretlerini ara vermeden sürdüren Candan Yüceer’in bu haftaki durağı Şarköy’dü. CHP İlçe Başkanlığında Belediye Başkanı Süleyman Altıok, Şarköy İlçe Başkanı Alpay Var, İlçe Yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile bir araya gelerek gündemi değerlendiren Yüceer, Adalet Yürüyüşü sonrasında siyasetin yeniden biçimlendiğini, 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecek “Adalet Kurultayı”na çok yoğun bir katılım beklediklerini ifade etti.

İKTİDAR KENDİ DÜNYA GÖRÜŞÜNÜN DIŞINDA KALAN TÜM İNANÇLARI YOK SAYIYOR

Candan Yüceer CHP İlçe Başkanlığı’ndaki temaslarının ardından Şarköy Alevi Bektaşi Kültür Derneği’ni ziyaret etti. İktidarın Alevi inancını yok saydığını, her fırsatta Alevileri ötekileştirdiğini belirten Yüceer, “Barış ve hoşgörü toplumu olmamız gerekirken, iktidar Aleviler başta olmak üzere birçok toplumsal kesimi ötekileştiriyor. Kendi dünya görüşünün dışında kalan tüm inançları yok sayıyor. Adalet kurultayımızın konularından birisi de “inançta adalet” iktidarın uygulamalarından şikayetçi olan tüm inanç sahipleri burada kendilerini ifade edebilecek” dedi.

HEMEN HER AİLEDE BİR İŞSİZ VAR

CHP PM Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer daha sonra Şarköy pazaryerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Vatandaşların hemen hepsinin ortak dertleri olduğunu ifade eden Yüceer, “hemen her ailede bir işsiz var. Hayat pahalılığı gün geçtikçe artıyor. Esnafımıza bir dokunuyorsunuz bin ah işitiyorsunuz. Hepsi borç içinde. Herkes ekonominin kötüye gittiğinin farkında ama ellerinden bir şey gelmiyor. Bırakın birikim yapmayı neredeyse tüm vatandaşlar kredi kartı borcunu nasıl ödeyeceğinin derdine düşmüş” dedi. Sonrasında Şarköy Optik’in açılış kurdelesini kesen Yüceer, hayırlı olsun dileklerini iletti.

İKTİDAR 15 YILDIR KADIN HAKLARINI TÖRPÜLÜYOR

Pazaryerinde esnaflarla ve vatandaşlarla bir araya gelmesinin ardından Kent Konseyi Kadın Meclisi toplantısına katılan Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer kadınla erkeğin eşit olmadığı ve olamayacağı gibi çarpık bir zihniyete sahip iktidarın kadınların yaşadıkları sorunların çözümü konusunda ilerleme sağlayamadığını vurguladı. Yüceer, Ama birileri şunu kafalarına sokmalı. Kadın olmadan uygarlık olmaz. Kadın olmadan demokrasi olmaz. Kadın olmadan adalet olmaz. Kadınlar açısından kuşatılmış bir toplumda, 15 yıldır kadın haklarını törpüleyen bir iktidar altında yaşıyoruz. Yaşamın her alanında, ekonomiden, eğitime, sosyal hayattan siyasi hayata kadar kadınların hakları birer birer ellerinden alınmak isteniyor. Hangi politikaya bakarsanız bakın kadınlar aleyhine bir durum ortaya çıkıveriyor” dedi.

YENİ DEVLET DEDİKLERİ ORTAÇAĞ DEVLETİDİR

Kent Konseyi Kadın Meclisi toplantısı sonrası Tekirdağlı kadınlarla bir araya gelen Yüceer, Cumhuriyet’le kurulan devleti tartışmaya açmanın kimsenin haddine olmadığını belirtti. Son zamanlarda birilerinin kafalarının arkasındaki niyeti ortaya koyduğunu ifade eden Yüceer, “Eski dedikleri Türkiye Cumhuriyeti Kadınlara eşitlik veren, laik, sosyal hukuk devletidir. Çağdaşlığı hedefleyen, aydınlık bir gelecek kuran bir devlettir. İtirazları bunadır. Bakmayın yeni devlet dediklerine getirmek istedikleri ortaçağ devletidir. Yaptıkları şaibeli referandum sonrasında böyle küstahça ifadeleri kendilerinde hak görüyorlar” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :