Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) grup toplantısı bu hafta Edirne’de yapıldı.

09.08.2022

Milletvekilleriyle partisinin grup toplantısında bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ayçiçek alım fiyatı için önerisini açıklayan Kılıçdaroğlu, “Ayçiçeğinin tonunu 16 bin liradan almak zorundadır iktidar. Yani kilosu 16 liradan almak zorundadır. Bu fiyat benim bulduğum bir fiyat değil; maliyetlerin olduğu bir fiyat” dedi.

Çiftçilere seslenen Kılıçdaroğlu, “Bay Kemal’in sözü var, açık ve net söylüyorum; iktidar geldiğimizde çiftçiye KDV’siz, ÖTV’siz kırmızı mazot vereceğiz” diye konuştu.

“Bizim saray merakımız yok” diyen CHP Lideri, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göndermede bulunarak, “Beyefendiye tahsil edilen yanlış hatırlamıyorsam 10 tane saray var. Biz ülkemizi mütevazı Çankaya’dan yönetmek isteriz” ifadelerini kullandı.

“‘Kur Korumalı Mevduat, ekonominin kalbine yerleştirilmiş bombadır’ diyorlar. Bomba değil atom bombası” ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, “Kur Korumalı Mevduat sahiplerine, yani bir avuç kişiye sesleniyorum: Bizim iktidarımızda sadece ve sadece faizi alacaklar. Öyle döviz garantisi falan yok! Türkiye sömürge bir ülke değil, birilerinin sömürge alanı da değil” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Sen kim, bizim milliyetçiliğimizi tartmak, ölçmek kim! Süleyman Şah türbesi kaçırılırken toprak terk edilirken sesin bile çıkmadı!” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.