DOLAR 6,7645
EURO 7,3710
ALTIN 360,23
BIST 94.259
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 14°C
Parçalı Bulutlu

CHP TEKİRDAĞ 37. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

CHP TEKİRDAĞ 37. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
23.02.2020

CHP Tekirdağ 37. olağan genel kurulu Atatürk kapalı salonda bugün yapıldı. 11 ilçe başkanının ortaklaşa tek aday olarak kongreye katılan Şener Zeynel Saygın kullanılan oyların tamamını alarak il başkanı seçildi.
Açılış konuşmasını yaparak kongreyi başlatan kadın kolları başkanı Nurten Yontar divan için verilen önergeyi okudu oyladı. Kongrede divan başkanlığına genel başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu, İsmail Öztürk, Seyran Alkovan, Gülin Kancabaş seçildi.
Divan başkanlığına seçilen Bülent Kuşoğlu divan heyeti adına kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür etti.
Saygı duruşu ve istiklal marşı okunması sonrası parti çalışmaları ve genel siyasetle ilgili konuşma yaptı. Faaliyet ve mali rapor okundu oylandı ibra edildi.
Protokol konuşmalarında genel başkan yardımcısı Faik Öztrak, milletvekili İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Kadir Albayrak ve il başkanı M.ali Işıkgör birer konuşma yaptılar. Konuşmalar sonrası bugüne kadar CHP de il başkanlığı görevlerinde bulunan Burhan Karaevli, Salih Toker, Şeref Çetin, Recep Ökten, Kadir Albayrak da birer konuşma yaptılar. Süleymanpaşa ilçe başkanı İlker Yağcıoğlu, Çerkezköy belediye başkanı Vahap Akay, Dr. İlhami ÖZcan Aygun hazırlanan listeler hakkında hararetli konuşmalar yaptılar.
Konuşmalar sonrası plaket takdimleri oldu.
Genel kurula; Genel başkan yard. Bülent Kuşoğlu, milletvekilleri Faik ÖZtrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yücer, Tuğ.Amiral Türker Ertürk,EDirne milletvekili Dr. Okan Gaytancıoğlu, Ak parti adına Minnet Cabbar, Niyazi Kayan, kent konseyi başk. Yücel Ayaz, TSO BAşk. Cengiz Günay, Zir. Müh. Od.Başk. Cemal Polat, SMMMO. BAşk. Nedim Aslan, Tüğrk Macar Dostluk derneği başkanı Av. Güneş Güreler, Bel. BAşkanları Çorlu Ahmet Sarıkurt, Çerkezköy Vahap Akay, Muratlı Nebi Tepe, Saray Özcan ERküş, Malkara Ulaş Yurdakul , Şarköy Alpay Var,Malkara Ulaş Yurdakul, Edirne CHP il başkanı Fevzi Pekcanlı, Ünal Baysan, ilçe başkanları, İl kadın kolları başkanı Nurten Yontar, İyi parti adına Kemal Topuzlar, ilçe kadın kolları başkanları ve partililer katıldılar.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
1. HALİL AKIN
2. AHMET ALDOĞAN
3. KEMAL ARMUTLU
4. HAŞAN AYDIK
S. OĞUZ AYDIN
6. CENK BODUÇ
7. HAŞAN BULUT
8. MEHMET BULUTLAR
9. NESRİN CABBAR
10. ENGİN CAMCI
11. OĞUZ ÇAKMAK
12.ORAL ÇELİKKOL
13. EMEL DEĞİRMENCİ
14. CEM GENÇTÜRK
15. SABRI IŞiK
16. ÖZLEM KAPLAN
17.BİRGÜL KEMİKSİZ
18.TELAT KESKİN
19 ALİ KILIÇ
20.ARSLAN KIRAY
21. OKAN KUTLAR
22 SELAHADDİN MİLLİ
23. SÜLEYMAN MUTLU
24. FİLİZ ÖREGEN
25. MERAL ÖZDEMİR
26. FETHİ ÖZÜYAMAN
27. BİROL ÖZTÜRK
23. ALİ ÖZYÜREK
29. YASUTAY SAĞDIÇ
30. MELİKE SEZGÜN
31. ŞENOL ÖZGÜR TAŞMERDİVENLİ
32.ABDÜL TAŞYASAN
33. VEDAT TURUNÇ
34 HÜSEYİN UYSAL
35. MUSTAFA YALÇIN
36. ERSİN YAVUZ

Şener Zeynel Saygın yaptığı konuşmada; Kökleri; 1919 yılında gerçekleşen Sivas Kongresine dayanan partim
-9 Eylül 1923 tarihinde kabul edilen Parti Tüzüğü ile ‘Hak Fırkası’ adı altında siyasi faaliyetine başlamıştır. Siyasi faaliyetler;
-1924 yılında CUMHURİYET HALK FIRKASI,
-1935 yılında CUMHURİYET HALK PARTİSİ adı ile sürdürülmüştür.
-1980 darbesi yasaklı döneminde çeşitli adlar altında siyasi faaliyetlere devam edilmiş ve nihayet 1995 yılında CUMHURİYET HALK PARTİSİ çatısı altında birleşme sağlanmıştır.
Bu denli görkemli bir geçmişi olan Cumhuriyet çınarı Partimizin İl Kongresini;
Siyasi Partiler Kanunu, Parti Tüzüğü ve Yönetmeliğine bağlı olarak demokratik bir anlayışla gerçekleştiriyoruz.
Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer;
Ülkemiz uzun yıllardır bir başıboşluk içinde türlü ideolojilerin panayırına dönüşmüştür. Sunun sonucu, çılgınlık boyutlarına varan kargaşadır. Hepinizin çok iyi bildiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi ideolojisinin temel dayanakları; Eşi emsali olmayan bir Kurtuluş Savaşı sonucunda inşa edilen ve mazlum milletlerin örnek aldığı Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemâl Atatürk un ÇEVRİMLERİ ve İLKELERİ dir.
En önemli görevlerimizden biri şüphesiz son zamanlarda sıkça dile getirilmeye! ideolojimizi milletimize ısrarla benimsetme Çalışmak olacaktır.

Gelişmiş ülkelere olan beyin göçü önlenmelidir. Araştırma-Geliştirme hususlarında mevcut kurum ve kuruluşlarımız nitelik ve nicelik olarak güçlendilirılmelidir.
Ekonomimizde yaşamsal önemde olan tarım ve hayvancılık ile bu ürünlere dayalı sanayi tesislerimizi teşvik ve işlevsel kılarken, çağdaş teknolojiyi yakalayarak, teknolojik ürünleri üretecek, yazılım konusunda uzman kadrolar yetiştirmek için olanaklar zorlanmalıdır.
İç politik yanlışların yanı sıra güvenlik konusundaki eksikliklerimizi, dış politikadaki yanlışlarımızı hukuk ve vurdumduymazlık ve adam kayırmacılığı çevre ve İnsen hakları konusundaki çağ dışı uygulamaları sona erdirecek bir tada ortaya konulmalıdır
Bu konularda değerli konuşmacılar detaylı açıklamalar yaptılar. Bu bakımdan her bir konuyu açmayı incelemeyi tekrara neden olmamak için burada sonlandırıyorum.dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.