BÜYÜKŞEHİR, BALIKÇILARA DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

24.08.2022

Tarım ve hayvancılık alanında hayata geçirdiği örnek projelerle üreticilerin her zaman yanında olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, küçük ölçekli balıkçılara destek vermeye devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Toptancı Hali’nde düzenlenen törenle, tekne bakım malzemeleri balıkçılara teslim edildi.

Küçük ölçekli balıkçılar, tüm dünyada görülen küresel balıkçılık krizinin ardından önceki yıl Marmara Denizi’nde yaşanan müsilaj nedeni ile en büyük zararı gören grupların başında geliyor.

Yaşanan bu zorlu süreçte gelirleri düşen ve ülkemizde yaşanan ekonomik kriz dolayısıyla işletme maliyetleri kat ve kat artan balıkçılık sektörüne destek olmak için harekete geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği ağ ve donatı malzemesi dağıtımının ardından bu kez de tekne bakım malzemesi dağıtımı ile küçük ölçekli balıkçılara desteğini sürdürdü.

Kooperatifler ve İl Tarım Orman Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda ilimizde denizlerde faaliyet gösteren Tekirdağ plakalı, yeşil ruhsatlı kooperatif üyesi ve 12 metreye kadar teknesi olan ve malzeme desteği almaya hak kazanan 8 adet su ürünleri kooperatifine kayıtlı toplam 144 küçük ölçekli balıkçı olduğu tespit edilmiştir.

Başkan Kadir Albayrak: “Balıkçılarımızın Yanında Olmaya Devam Ediyoruz”

Tekne bakım malzemelerinin dağıtım töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Geçtiğimiz günlerde ilimizde faaliyet gösteren küçük ölçekli balıkçılarımıza malzeme desteği sağlamıştık. Bu kez de tekne bakım malzemelerinden oluşan bir destek paketi ile balıkçılarımıza desteğimizi sürdürüyoruz. Siz değerli balıkçılarımızın ne denli büyük bir özveriyle rızkınızı denizlerden çıkardığınızı biliyoruz. Girdi maliyetlerinin giderek arttığı, vatandaşlarımızın satın alım gücünün azaldığı, su ürünleri pazarının daraldığı böylesine zor bir dönemde küçük ölçekli balıkçılarımıza destek olmak amacıyla tekne bakım malzemesi dağıtımını başlatmış bulunuyoruz. Destek paketimiz kapsamında ilimizde faaliyet gösteren toplam 144 balıkçımıza tekne bakımlarını yapabilmeleri için epoksi macun, antifouling boya ve beyaz yağlı boya dağıtımı yapıyoruz. Bundan sonra da bu tür destek paketlerimizle siz değerli balıkçılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Gerçekleştirmiş olduğumuz malzeme desteğinin hayırlı olmasını diliyor, tüm balıkçılarımıza bereketli ve bol kazançlı nice av sezonları diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, tekne bakım malzemeleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal tarafından balıkçı esnafına dağıtıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.