BAŞKAN YONTAR GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN YONTAR GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
18.09.2022

 

CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanlığı Nurten Yontar, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayarak gazilerin gününü kutladı.
Başkan Nurten Yontar yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:
“İstiklalimizi korumak, ülkemizin her köşesinde huzur ve emniyeti sağlamak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve vatanını canından aziz bilen bir milletin evlatları olarak, Gaziler Günü’nü idrak etmenin engin duygusu içinde şehit ailelerimizin ve gazilerimizin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz.
Şehitlik ve gazilik, milletimiz için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir. Kurtuluş Savaşı’nın da zaferle neticelenmesi de bu fedakarlık, bu inanç vardır. Her geçen gün daha da güçlenen, milletçe geleceğe güvenle ve umutla bakmamızı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti de aynı ruh ve şuurla kazanılan o büyük zaferin, o sağlam temellerin üstünde yükselmiştir.
Aziz milletimiz, şehit ve gazilerimizin değerini daima bilmiş, onları büyük bir sevgiyle ve takdirle yad etmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi, demokrasi şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizin Gaziler Günü’nü en samimi duygularımla tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. “
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.