BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
14.03.2020

Tıp Bayramı, her Mart ayının 14’ünde kutlanan, Türkiye’de tıp alanından çalışanların hizmetle ilgili sorunlarının tartışıldığı, bilime katkılarının ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günüdür.

14 Mart 1827’de, Sultan II. Mahmut döneminde, ilk cerrahhanenin, Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmekte ve 14 Mart günü “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Milli Mücadele döneminde cephede mücadele eden tıp mensupları, Cumhuriyet döneminde ülke kalkınmasında etkin bir görev üstlenmiş ve bu sayede sağlık alanında önemli reformlar gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizin sağlık alanında büyük bir atılım gerçekleştirmesinin önünü açan veren Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyerek, tıp hizmetlerinin yerli ve milli olması gerektiğini en güzel şekilde ifade etmiştir.

İnsanların en temel ihtiyaçlarından olan sağlık, huzur ve mutluluğun da kaynağıdır. Hayatımızın her döneminde ihtiyaç duyduğumuz doktorlar ve sağlık çalışanları insanlık için kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, sevgi, emek ve özveriyle sürdürdükleri görevlerinde başarılar diliyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: