Dolar : Alış : 3.4973 / Satış : 3.5036
Euro : Alış : 4.1170 / Satış : 4.1244
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 32473 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Albayrak’tan Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal’in 128. Ölüm Yıl Dönümü Mesajı

01 Aralık 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Başkan Albayrak’tan Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal’in 128. Ölüm Yıl Dönümü Mesajı
Başkan Albayrak’tan Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal’in 128. Ölüm Yıl Dönümü Mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal’in 128. ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Eserleriyle ile adını ölümsüz kılmış, Vatan ve Hürriyet Şairimiz Namık Kemal’in ölümünün 128. yılında saygı ve minnetle anıyoruz.

Türk edebiyatının önemli isimlerinden olan Namık Kemal; vatan, hürriyet ve millet gibi kutsal kavramları ilk olarak gerçek ve açık bir şekilde eserlerinde işleyerek, toplumumuza yön vermiştir. Tanzimat’tan Cumhuriyet’e kadar Türkiye’nin fikir, siyasi ve sosyal hayatını etkileyen büyük şair, hayatı boyunca savunduğu değerlerin mücadelesini vermiş, kendisinden sonraki nesilleri geniş ölçüde etkilemiştir.

Edebiyatımızdaki ilklerin öncüsü olan Namık Kemal, tiyatrodan gazeteye, şiirden romana, makaleden tarihe hemen her alanda eser vererek, birçok edebiyatçının yetişmesinde büyük rol oynamış, modernleşmenin Tekirdağ’dan doğan ışığı olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Tekirdağ’ımızın iftiharı, hürriyet sevdalısı Namık Kemal’i vefatının 128. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :