Baromuzda yeni bir dönem için başlangıç zamanı

Baromuzda yeni bir dönem için başlangıç zamanı
09.08.2022

Yapılan açıklamada; Tekirdağ Barosu’nun 2018 yılında gerçekleşen Genel Kurulunda, siz kıymetli meslektaşlarımın onur veren takdiri ile Baro Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçildim. O tarihten bu yana iki dönemdir yürüttüğüm Baro Başkan Yardımcılığı görev sürem boyunca, Tekirdağ’ın dört bir tarafındaki meslektaşlarım arasında hiçbir ayırım gözetmeden onların yanında olmaktan, meslektaşlar arasındaki mesleki dayanışmayı güçlendirmek için çabalamaktan, avukatlık mesleğinin saygınlığı ve meslektaşların sorunlarının çözümü konularında yılmadan çalışmaktan büyük onur ve mutluluk duydum.

Bugüne kadar görev aldığım komisyonlarda ve Baromuzu temsilen katıldığım tüm çalışmalarda Tekirdağ Barosuna ve mesleğe hizmet etmek amacıyla elimden gelen her türlü katkıyı yapmaya gayret ettim.

Öte yandan mevcut başkan ve seçilmiş kurullarımız ile birlikte, Avukatlık Kanunu’nun yüklediği görevler çerçevesinde; mesleğimiz, meslektaşlarımız ve evrensel hukuk ilkeleri aleyhine gelişen durumlar karşısında da gereken duruşu sergileme ile aksiyonu alma cesaret ve kararlığını her zaman gösterdik.

İdealimiz olan bağımsız, adil ve etkin bir yargı sisteminin tesisi için mücadeleden asla ödün vermedik. Aynı zamanda bağımsız yargının eşit kurucu unsuru olan “güçlü savunmaya” yönelik tehditlere nereden geldiğine bakmadan “avukatlığı” korumak ve yüceltmek amacıyla duvar örmekten bir adım geri atmadık. “Cübbemiz onurumuzdur” dedik.

Şimdi ise Baromuzda yeni bir dönem için başlangıç zamanı…

Gelinen süreç sonunda, Baro çalışmalarımızdan edindiğim deneyim, meslektaşlarımın ve yol arkadaşlarımın onur veren teveccühleri, ailem ve çalışma arkadaşlarımın desteği ile önümüzdeki Ekim ayında yapılacak olan Genel Kurulda, Tekirdağ Barosu Başkanlığına adayım.

Güzel ülkemizin en değerli hukuk kurumlarından biri olan Tekirdağ Barosu’nun onurlu geçmişinden aldığımız güç, yıllara yayılan kurumsal ilkeleri ışığında; avukatlık mesleğine, meslektaşlara ve topluma dönük sorumluluk bilinci ile çalışmalar yapmak ve aday olacak diğer meslektaşlarımız ile birlikte dayanışma içinde hizmet bayrağını daha da yukarı taşımak en büyük hedefimiz olacaktır.
Kıymetli Meslektaşlarım;

Göreve gelmemiz halinde; Tekirdağ Barosu’nun bir yandan meslek ve meslektaş sorunlarının çözümü için mücadele ederken diğer yandan da ülkemizde yaşanan hukuksuzluk ve adaletsizliklerin de karşısında duran ve bunlara karşı tavır alan çizgisini korumaya devam edeceğiz.

Atatürk ilke ve devrimlerine gönülden bağlı hukukçular olarak, yargının eşit kurucu unsuru olan mesleğimizin sorunlarının çözümü, yargı bağımsızlığı, hukukun üstünlüğü, insan hak ve özgürlükleri ile Cumhuriyet kazanımlarının korunması mücadelesine dört elle sarılacağız.

Başta mesleğe yeni başlayan genç meslektaşlarımız olmak üzere; bu kutsal mesleği icra eden tüm meslektaşlarımızın Tekirdağ Baromuza olan güven ve inancını pekiştirmek için katılımcı bir anlayış ve ortak akıl ile hep beraber çalışacağız.

Bu vesile ile önümüzdeki Genel Kurulda aday olacaklara başarılar diliyor, tüm meslektaşlarımızı avukatlık mesleğine sahip çıkmak ve katkı sunmak amacıyla, yapılacak olan Tekirdağ Barosu olağan Genel Kurulu’na bekliyoruz.

Takdir siz değerli meslektaşlarımındır.

Saygılarımla,

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.