AV. ZEKİ HACIİBRAHİMOĞLU “DERTLERİ DERT EDİNDİM” İSİMLİ KİTABI ÇIKTI

AV. ZEKİ HACIİBRAHİMOĞLU “DERTLERİ DERT EDİNDİM” İSİMLİ KİTABI ÇIKTI
20.03.2020

Tanınmış avukat Zeki Hacıibrahimoğlu’nun “Dertleri Dert Edindim” isimli kitabi Alioğlu yayınevinden çıktı. Av. Zeki Hacıibrahimoğlu’nun hayatından kesitlerin yer aldığı kitapta hayatı boyunca yaşadığı önemli olaylara da yer verilmiş. Aynı zamanda kitap içeriğinde Av. Zeki Hacıibrahimoğlu hakkında dostları tarafından kaleme alınan bölümler yer alıyor.

Kitababaşlarken açıklama yapan Av. Zeki Hacıibrahimoğlu;Hatıra yazmak çok zordur. Altı kitap çıkardım bu kadar zorlanmadım. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite ve ondan sonraki hayatım çok dolu dolu geçti. Arka¬daşlarıma ve hocalarıma bazı anılarımı anlatırken, hepsinden aldığım ortak tavır bunları mutlaka yazmalısın şeklindeydi. Ben de karar verdim ve yazmaya başla¬dım. Ancak hatıralarımı yazarken, isim vermemeye özen gösterdim. Çünkü bazı isimler ile ilgili güzel anılarım olurken, bazıları ile de nahoş ya da kötü hatıralar yaşadım.

Bu sebeple hiç kimse rencide olmasın diye özen gösterdim. Önceden tespit ettiğim başlıkların altını doldurmaya çalıştım. Çalışırken çok dikkat ettim, çünkü anılarımda gereksiz söz kullanmamaya çalıştım. Sonra kendi kendime “Bu kadar önemli anıları yazarken ne hissettin?” diye sordum. Ama ben iyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla anılarımı kaleme almanın benim için önemli bir görev olduğuna inandım ve işe koyuldum, inşallah, ümit ediyorum ki beğenirsiniz.dedi.

GAZETEMİZ KOORDİNATÖRÜ ERSİN BİLMEÇ TARAFINDAN KALEME ALINANLAR
Kitabın 131 sayfasında yer alan Tekirdağ Yeni Haber Gazetesi Koordinatörü Ersin Bilmeç’in anlattıklarında;
Tanımaktan büyük gurur ve onur duyduğum Av. Zeki Hacıibrahimoğlu ağa¬beyim, hatıralar kitabında bana da yer vermesinden dolayı kendisine saygılarımı sunuyorum.
Ben kendisini Aydınlar Ocağı Tekirdağ Şube Başkanı olduğum dönemde top¬lantı ve “şura”larda tanıdım. Ayrıca Tekirdağ’da yayınlanan gazetemiz ‘‘Tekirdağ Yeni Haber”de yer alan yazı ve makaleleri bizi et ve tırnak gibi kaynaştırdı.
Kendisinin biyografisini okuyup, biraz da hukuk bilgisi yönüne baktığımızda Başbuğ Alparslan Türkeş’in müdafii, PKK’nın elebaşı Abdullah Ocalan’a karşı avukat olarak korkusuzca mücadele vermesi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır soruşturmasıyla ilgili avukatlığını yapması da unutulmaz kimliğinin tarih kitaplarında yerini almasını sağlamıştır.
Zeki Hacıibrahimoğlu hayatı boyunca Türk-İslam davasına hizmet etmiş, hu¬kuk deyince örnek alınacak bilgiyle donanmış kişiliğe sahiptir.
Değerli büyüğüm, başkanım, ağabeyim Av. Zeki Hacıibrahimoğlu’na, eşine çocuklarına sağlık ve mutluluklar diliyorum.dedi.

Av. Zeki Hacıibrahimoğlu Kimdir?
1949 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde doğdu. İlkokulu Çataklıhoca İlkokulunda, ortaokulu Çayeli Ortaokulunda, liseyi de Rize Lisesinde bitirdikten sonra 1967 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1972 yılında mezun oldu.
1975 yılında kısa dönem askerliğini tamamladıktan sonra İstanbul’da serbest Avukatlığa devam etti.

Avukatlık döneminde önemli davalara imza attı.

-1980 darbesinden sonra Türk Milliyetçilerinin yargılandığı MHP Davası’nı ANKARA 2 Nolu Sıkıyönetim Mahkemesinde devamlı takip etti.

-Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın okuduğu bir şiirden dolayı yargılandığı Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesinde avukatlığını üstlendi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.