ANADOLU BASINI, AVRUPA VE BALKAN MEDYASI TEKİRDAĞ’DA BULUŞTU

ANADOLU BASINI, AVRUPA VE BALKAN MEDYASI TEKİRDAĞ’DA BULUŞTU
03.09.2022

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 67. Başkanlar Konseyi Tekirdağ toplantısı için Anadolu Basını, Avrupa ve Balkan Medyası bir araya geldi.

Orta Anadolu bölgesinde bulunan Aksaray’dan İl temsilcisi TGF kurucu Başkanı Abdulkadir Ay, Niğde’yi temsilen Necmi Pişkin, Nevşehir den ise TGF Genel Sekreteri Bayram Ekici katılacak
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve Batı Trakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necmi Işıksal’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Enes Kaplan, Cüneyt Yüksel, Cengiz Günay, Kadir Albayrak ve çok sayıda siyasi parti temsilcisinin katılacağı toplantıya Anadolu Gazetecileri ile Avrupa’dan, Balkanlar’dan olmak üzere 150 civarında gazeteci katıldı.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca yaptığı açıklamada “Anadolu Basınının son durumu ve çözüm önerilerini içeren bir başlık altında TGF’nin 67.Başkanlar Konseyi Toplantısını Batı Trakya Gazeteciler Cemiyetinin ev sahipliğinde 2-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Anadolu basınının bugün içinde bulunduğu zor durumları ve sebepleri ile birlikte çözüm önerilerini tartışacağımız bu toplantıda biz gazetecilerin yapması gerekenler, siyasi iradenin bizler hakkındaki yaklaşımlarını ve sundukları çözüm önerilerini Anadolu, Balkanlar ve Avrupa’dan gelen meslektaşlarımızla birlikte değerlendirdik.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulların altında zor şartlarda yayın yapan yayın organlarımızın yaşaması için bağlı olduğumuz kurumlara bir kez daha destek çağrısında bulunduk” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 1996 yılında Aksaray’da yapılan Başkanlar konseyi toplantısında alınan tarihi kararla kurulmuştu.
İki gün süren olan TGF 67. Tekirdağ Başkanlar Konseyi toplantısında programında şehrin tarihi ve turistik yerleri de gezildi.

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.