AK Parti’den Cemevi ziyareti

21.09.2022

AK Parti’den Cemevi ziyareti
Türkiye genelinde hayata geçen ‘Şehir Buluşmaları’ programı kapsamında AK Partili heyet Tekirdağ Şah Hatayi Sultan Cemevi Derneği’ni ziyaret ederek dernek çalışmaları, alevi vatandaşlarımızın sorunları ve güncel meseleleri görüştüler.
Şehir Buluşmaları programı kapsamında Süleymanpaşa’yı ziyaret eden AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Behiye Eker, Kocaeli Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cemil Yaman ile birlikte Süleymanpaşa AK Parti İlçe Başkanı Sezayi Çetin ve partililer Tekirdağ Şah Hatayi Sultan Cemevi Derneği’ni ziyaret ederek Başkan Bilal Yılmaz ve Dernek Yöneticileriyle bir araya geldiler. Tekirdağ Tokatlılar Dernek Başkanı Muharrem Koşar’ın da katıldığı ziyarette Tekirdağ Şah Hatayi Sultan Cemevi Derneği Başkanı Bilal Yılmaz ziyaret dolayısıyla AK Partili heyete teşekkür ederek dernek çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Ziyarette Güncel meselelerin yanında Cemevlerinin statüsü, Alevilerin sorunları ve inanç özgürlüğü konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
Süleymanpaşa AK Parti İlçe Başkanı Sezayi Çetin ziyarette yaptığı konuşmada, AK Parti döneminde Alevi vatandaşlarımızın yaşadığı problemleri çözme noktasında önemli çalıştaylar yapıldığının altını çizerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın zamanda Alevi ve Bektaşi derneklerinin temsilcileriyle muharrem ayı iftarına katıldığını hatırlattı.
Başkan Çetin, AK Parti’nin siyaset anlayışının gücünün, milletçe birlik ve beraberlik duygularının yoğunluğu ile farklı inanç ve düşünce iklimleriyle diyalog kapısının her daim açık olduğu bir kuvvetten geldiğini ifade ederek, “Yerelde ve ülke genelinde memleket sevdasının birleştirici unsur olması gerektiğini vurgulamak istiyorum. İnançsal farklılıkların ayrımcılık değil, bir değer olarak özümsenmesini önemli buluyorum.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.