Ahilik Haftası Münasebetiyle Vali Aziz Yıldırım’a Ziyaret

Ahilik Haftası Münasebetiyle Vali Aziz Yıldırım’a Ziyaret
13.09.2022

“Ahilik Haftası” kutlamaları çerçevesinde Yılın Ahisi seçilen Erol Balık; Yılın Kalfası seçilen Muhammed Çetin, Yılın Çırağı seçilen Berat Sancak, Ticaret İl Müdür V. Mehmet Furtına ile birlikte Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Vali Yıldırım; “Gençler sizler de kendinizi hayal edin. Gün gelecek bu kuşağı ben bağlayacağım diyeceksiniz. Esnaflığı esnaf ahlakı ile sürdürürseniz inşallah gün gelecek bunu siz de giyeceksiniz. Bu hakikaten önemli bir şey. Geleneği devam ettiriyor olmanız da aynı zamanda takdire şayan. Hepinize bu anlamda teşekkür ediyorum. Ahilik geleneği bizim toplumumuzun temel taşlarından bir tanesidir. Nasıl ki; anne babaya, büyüklere hürmet vardır, ahilik geleneğinde de ustaya, Ahi olana hürmet vardır. Onun için bunun devam ettirilmesi lazım. Büyüklerin küçüklere olan sevgisini, küçüklerin büyüklere olan sevgi ve saygısını devam ettirdiğimiz sürece de bizim toplumumuzun birlik ve beraberliği güçlenerek devam eder. Sırtımızı da kimse yere getiremez. Bunun içindir ki; esnafımızın hakikaten güvenilir esnaf olarak hayatiyetini ve ticaretini devam ettirmesi, üretimini devam ettirmesi bizim bu saygı ve sevgi ve geleneğe dayanan kültürümüzden kaynaklanıyor. Onun için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından Vali Yıldırım, Yılın Ahisi seçilen Erol Balık’a Yılın Kalfası seçilen Muhammed Çetin’e ve Yılın Çırağı seçilen Berat Sancak’a plaket takdim etti.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.