CHP PM Üyesi, Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı:

CHP PM Üyesi, Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı:
29.08.2022

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığındaki ordularımızın ya istiklal ya ölüm diyerek kazandığı büyük zaferin 100’üncü yıldönümü.

30 Ağustos, Cumhuriyetimizin kurucusu ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, ulusumuzun bağımsızlığa ve özgürlüğe olan inancının kararlı bir yansımasıdır.

Kadınıyla erkeğiyle, yediden yetmişe istiklal için yazılan bir büyük destanın adıdır. Bu muhteşem destan ile Türkiye Cumhuriyeti’nin temeline ilk harç konulmuştur. Bu destansı zafer, prangaya vurulmak istenen bir milletin önündeki tüm engelleri yıkarak istiklalinden vazgeçmediğinin en güzel örneğidir ve her zaman mazlum milletlere ilham kaynağı olmuştur.

O gün bu büyük zaferi kazanan Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuz bizlere Cumhuriyetimizi miras bırakmışlardır. AKP iktidarının her geçen gün yıpratmaya çalıştığı bu mirasa sahip çıkmak vazgeçilemez bir borç ve ülkemizi daha ileriye götürmeye çalışmak hepimiz için ertelenemez bir görevdir.

Bağımsızlık ve özgürlüğün bir ulus için tam ifadesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Büyük Zafer’in 100’üncü yıl dönümünde başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

  1. CANDAN YÜCEER

CHP PM ÜYESİ

TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.