6. Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları başlıyor

6. Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları başlıyor
29.08.2022

Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliği ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Tekirdağ Valiliği katkıları ile gerçekleştirilen Süleymanpaşa Cup 6. Uluslararası Yelken Yarışları, 1-5 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

1-5 EYLÜL ARASI DÜZENLENECEK

1 Eylül Perşembe günü saat 18.00’da Rumeli İskelesi’nde yapılacak olan açılış töreni ile başlayacak olan Süleymanpaşa Cup 6. Uluslararası Yelken Yarışları, beş gün boyunca Süleymanpaşa sahillerinde seyir zevki yüksek görüntülere sahne olacak. 6. Süleymanpaşa Cup, 5 Eylül Pazartesi günü düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek. Süleymanpaşa Cup kapsamında, Geleneksel Kiraz Kupası yarışları da organizasyona renk katacak.

8 ÜLKEDEN 313 SPORCU YARIŞACAK

Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü ev sahipliğinde yapılacak olan Süleymanpaşa Cup 6. Uluslararası Yelken Yarışları, Optimist kategorisinde gerçekleştirilecek. Korona virüsü salgını nedeniyle bir süredir yapılamayan organizasyonda, bu yıl 8 ülke ve 36 kulüpten, 7-15 yaş arası 313 sporcu şampiyonluk mücadelesi verecek.

BAŞKAN YÜKSEL’DEN YARIŞLARA DAVET

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak bu yıl altıncısını düzenleyeceğimiz Uluslararası Süleymanpaşa Cup Yelken Yarışları organizasyonumuz, 1 Eylül’de başlıyor. Belediyemiz öncülüğünde; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tekirdağ Valiliği, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübünün katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz, dünyanın birçok ülkesinden 300’ü aşkın sporcuyu ağırlayacağımız şehrimizde, 1-5 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek şampiyonaya tüm vatandaşlarımız davetlidir,” ifadeleri ile sporseverleri organizasyona davet etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.