57. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU’NDA (TOUR OF TÜRKİYE) YEDİNCİ GÜN

57. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU’NDA (TOUR OF TÜRKİYE) YEDİNCİ GÜN
16.04.2022

135.3 KİLOMETRELİK GELİBOLU-TEKİRDAĞ ETABINI ARKEA SAMSIC TAKIMI’NDAN PATRICK BEVIN, 3 SAAT 21 DAKİKA 02 SANİYE İLE KAZANDI

ETAP BİRİNCİLİĞİ BEVIN’E AYNI ZAMANDA GENEL FERDİ KLASMAN BİRİNCİLİĞİ GETİRDİ VE TURKUAZ MAYO’YU ALDI. ŞİMDİ GÖZLER YARINKİ SON ETABI ÇEVRİLDİ. BAKALIM ŞAMPİYON KİM OLACAK

TOPLAM 1.303 KİLOMETRE SÜREN TUR YARIN 141.1 KİLOMETRELİK İSTANBUL-İSTANBUL ETABI İLE SONA ERECEK

İSTANBUL-İSTANBUL ETABI’NIN STARTI TAKSİM’DEKİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NİN (AKM) ÖNÜNDEN VERİLECEK VE AYNI YERDE FİNİŞ YAPILDIKTAN SONRA TUR SONA ERECEK

İSTANBUL-İSTANBUL ETABI İÇİN BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPANACAK VE ARAÇLARIN ALTERNATİF YOLLARDAN GEÇMELERİ SAĞLANACAK

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda artık sona gelindi. TUR yarın İstanbul-İstanbul etabı ile sona erecek. Bugün koşulan 135.3 kilometrelik Gelibolu-Tekirdağ etabını Arkea Samsic Takımı’ndan Patrick Bevin’e 3 saat 21 dakika 02 saniye ile kazandı. Bu birincilik Patrick Bevin’e Genel Ferdi Klasman birinciliği getirdi.

Eduardo Sepulveda Turkuaz Mayo’ya veda etmiş oldu. Saat 11.00’de Gelibolu’dan start alan 153 sporcu genelde düz bir parkurda yoğun bir mücadelenin içine girdi. Equipo Kern Pharma Takımı’ndan Alex Jaime start noktasına gelmedi ve yarıştan çekildi.

BONUSLARA TALİBİZ

TUR’un başından beri yarışı forse eden Israel –Premier Tech takımının başarılı sporcusu Patrick Bevin starttan önce yaptığı açıklamada, “İki etap var. Sonuna kadar mücadele edip takım olarak birinciliğe talibiz. Tüm bonusları da almak istiyoruz” dedi. Bevin, Genel Ferdi Klasman’da birinci sırada bulunan Drone-Hopprer-Androni Takımı’nın sporcusu Eduardo Sepulveda’nın 11 saniye gerisinde ikinci durumda bulunuyordu.

8 SPORCU KAÇIŞ GRUBUNU OLUŞTURDU

Etabın hemen başında Astana Takımı’ndan Gleb Brussenskiy, Caja Rural Takımı’ndan Azpilicueta Echeverria, Eolo-Kometa Takımı’ndan Allesandro Fancellu, Human Powered Health Takımı’ndan Adam Mathijs, Wildlife Generation Takımı’ndan Cormac McGeough, Sakarya BB Takımı’ndan Cristian Raileanu, Saris Rouvy Sauderland Takımı’ndan Johannes Adamietz ve China Glory Continental Takımı’ndan Etien Van Empel kaçış grubunu oluşturdu. Ancak fazla gidemediler ve 13’üncü kilometrede yakalandılar.

İKİNCİ KAÇIŞTA 4 SPORCU İLE FERİTCAN ŞAMİL VAR

20. kilometre geçilirken ikinci kaçış grubunu 4 sporcu oluşturdu. Aralarında Spor-Toto Takımı’ndan Feritcan Şamlı’nın da bulunduğu grupta, Uno X Pro Takımı’ndan Syver Waersted, Humen PH Takımı’ndan Nickolas Zukowsky ve Saris Rouvy Sauderland Takımı’ndan Abram Stockman bulunuyor. Şimdilik kaçış grubu, pelotonla (Ana Grup) farkı 2 dakika 45 saniye kadar açtı. Kaçış grubunun ardından Novo Nordisk Takımı’ndan Peter Sandor Kusztor tek başına öndeki dörtlüyü yakalamak için büyük efor sarf ettiği gözlendi. Kaçış grubu zaman farkını 3 dakika 30 saniyeye çıkartırken, geriden gelen Peter Sandor Kusztor’ta arayı kapayabilmek için büyük mücadele veriyor.

KAZA OLDU VITALLY BUTS AMBULANSA ALINDI

Daha önce Beyaz Mayo’yu uzun süre taşıyan Sakarya Takımı’nın Ukraynalı sporcusu Vitally Buts kaza yapan grubun içindeydi ve ambulansa alınarak tedavisine başlandı.

SPRİNT PRİMİNİ FERİTCAN ŞAMLI ALDI

30.3’üncü kilometre geçilirken Mosso’nun sponsorluğundaki yeşil mayo mücadelesi için sprint başladı. Prim kapısını ilk geçen sporcu Spor-Toto Takımı’ndan Feritcan Şamlı oldu. İkinciliği Saris Rouvy Sauderland Takımı’ndan Abram Stockman, üçüncülüğü Humen PH Takımı’ndan Nicholas Zukowsky elde etti. Ancak Yeşil-Mayoyu elinde bulunduran Alpecin Fenix Takımı’nın sporcusu Jasper Philipsen bu sonuçtan etkilenmedi. Yarışta 1 saatlik bölüm tamamlanırken 4’lü kaçış grubu da 42.7 kilometre yol katetmiş oldu.

ONUR BALKAN VE LURİ DANTAS YARIŞI BIRAKTI

TUR’da başarılı bir performans gösteren Sakarya takımının sporcusu Onur Balkan ile Caja Rural takımından da Luri Dantas 50. Kilometrede yarışı bıraktı.

TIRMANIŞ PRİMİNİ ZUKOWSKY ALDI

Etabın 62.9’uncu kilometresinde Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda tırmanış prim kapısı geçildi. Kırmızı Mayo (Dağların Kralı) mücadelesinde Humen PH Takım’ından Nicolas Zukowsky kapıyı ilk geçen sporcu oldu. Spor-Toto Takımı’ndan Feritcan Şamlı ikinci, üçüncülüğü de Saris Rouvy Sauderland Takımı’ndan Abram Stockman elde etti. Kapı geçişinden sonra peloton tempoyu arttırınca, kaçış grubu ile arasını 30 saniyeye kadar indirdi.

FERİTCAN ŞAMLI TÜRKİYE GÜZELLİKLERİ KAPISINI BİRİNCİ GEÇTİ

89.8 inci kilometrede Shimano’nun sponsorluğunda Türkiye Güzellikleri prim kapısı geçildi. Spor-Toto Takımı’ndan Feritcan Şamlı çizgiyi ilk geçen sporcu oldu. İkinciliği Saris Rouvy Sauderland Takımı’ndan Abram Stockman, üçüncülüğü Humen PH Takımı’ndan Nicolas Zukowsky aldı.

ETABIN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK KAÇIŞ

Finişe 30 kilometre kala Genel Ferdi Klasmanda ikinci olan Israel Premier-Tech Takımı’ndan Patrick Bevin, Alpecin Fenix Takımı’ndan Jay Vine ve Arkea Samsic Takımı’ndan Nicolas Edet ani bir kaçış yaptılar. Turkuaz Mayo sahibi Eduardo Sepulveda bu atağa geç karşılık verince zaman farkı 45 saniye ile 30 saniye arasında değişti. Etabı Bevin kazanırsa 12-13 saniyelik fark kapanacak ve ve Genel Ferdi Klasmanda birinciliğe yükselecek. Nitekim beklenen oldu ve Bevin, Sepulveda’dan Turkuaz Mayo’yu aldı ve Genel Ferdi Klasmanda birinciliğe yükseldi.

TIRMANIŞ PRİMİ VINE’IN

107.7’inci kilometrede etabın ikinci prim kapısı geçildi. Alpecin Fenix Takımı’ndan Jay Vine, ikinciliği Arkea Samsic Takımı’ndan Nicolas Edet,üçüncülüğü de Israel Premier-Tech Takımı’ndran Patrick Bevin elde etti.

TUR YARIN SONA ERİYOR

1303 kilometre süren 57.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (Tour of Türkiye) yarın koşulacak 141.1 kilometrelik İstanbul-İstanbul etabı ile sona erecek. Sabah 08.15’te Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’nin önünden start alacak bisikletçiler, yine aynı yerde finiş yapacaklar.

İSTANBUL’DA TRAFİĞE KAPANACAK YOLLAR

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun son etabı olan İstanbul – İstanbul etabı, 17 Nisan 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Etap kapsamında trafiğe kapanacak yollar şu şekildedir:

A BÖLGE TRAFİK EKİPLER AMİRLİĞİ:

* Sahil Kennedy Cadde Samatya Sirkeci Arası Çift Yönlü

* Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi

* Atatürk Bulvarı Yenikapı İstikameti

* Kadir Has Caddesi

* Abdülezelpaşa Caddesi

* Ragıp Gümüşpala Caddesi

* Galata Köprüsü

* Reşadiye Caddesi. Kapanacak yollara çıkan cadde ve sokaklar kesişim noktalarından araç trafiğine kapatılacaktır.

Alternatif Yollar:

Fevzipaşa Caddesi

Balat Yolu

Cemil Birsel Caddesi

Vatan Caddesi

Millet Caddesi

Atatürk Bulvarı Taksim İstikameti

Avrasya Tünel Avrupa – Asya İstikameti

B BÖLGE TRAFİK EKİPLER AMİRLİĞİ

* Beyoğlu – Sıraselviler Caddesi İle Kazancı Yokuşu Kesişimi Akm İstikameti

* Beyoğlu – Tak-İ Zafer Caddesi

* Beyoğlu – İnönü Caddesi

* Beyoğlu – Mete Caddesi Gidiş Ve Geliş

* Beyoğlu – Taşkışla Caddesi Mete Caddesi Çıkışı

* Beyoğlu – Askerocağı Caddesi

* Beşiktaş – Dolmabahçe Gazhane Caddesi

* Şişli – Prof. Dr. Bedri Karafakioğlu Caddesi

* Beşiktaş – Dolmabahçe Tüneli Gidiş Ve Gelişi

* Beşiktaş – Kadırgalar Caddesi

* Beşiktaş – Meclisi Mebusan Caddesi Gidiş Ve Geliş

* Beyoğlu – Kemeraltı Caddesi Gidiş Ve Geliş

* Beyoğlu – Necatibey Caddesi

* Beyoğlu – Tershane Caddesi Karaköy İstikameti

* Beşiktaş – Dolmabahçe Caddesi Gidiş Ve Geliş

* Beşiktaş – Beşiktaş Caddesi Çırağan Caddesi İstikameti

* Beşiktaş – Cezayir Caddesi Beşiktaş Caddesi Çıkışı

* Beşiktaş – Çırağan Caddesi Gidiş Ve Geliş

* Beşiktaş – Palanga Caddesi

* Beşiktaş – Muallim Naci Caddesi

* Beşiktaş – Kuruçeşme Caddesi Eski Divan Kavşak Arası Gidiş Ve Geliş

* Beşiktaş – Kuruçeşme Caddesi Bebek Arnavutköy Caddesi Bebek İstikameti

* Beşiktaş – Cevdet Paşa Caddesi

* Sarıyer – Yahya Kemal Caddesi

* Sarıyer – Balta Limanı Hisar Caddesi

* Sarıyer – Balta Limanı Çayır Caddesi Sakıp Sabancı Caddesi Katılım

* Sarıyer – Sakıp Sabancı Caddesi

* Sarıyer – Katar Caddesi Büyükdere Caddesi İstikameti

* Sarıyer – Sarıyer Caddesi Katar Caddesi İstikameti

* Sarıyer – Büyükdere Caddesi Aytekin Kotil Varyant İnişi Beşiktaş İstikameti

* Beyoğlu – Evliya Çelebi Caddesi Refik Saydam Caddesi Katılım İstikameti

* Beyoğlu – Refik Saydam Caddesi Turabi Baba Caddesi Kavşağından Unkapanı İstikameti

Alternatif Yollar:

* Refik Saydam Caddesi Taksim İstikameti

* Tarlabaşı Bulvarı

* Cumhuriyet Caddesi

* Taşkışla Caddesi

* Barbaros Bulvarı

* Adnan Saygun Caddesi

* Süleyman Seba Caddesi

* Dereboyu Caddesi

* Portakal Yokuşu Caddesi

* Sekbanlar Sokak

* İnşirah Sokak

* Küçük Bebek Caddesi

* Köybaşı Caddesi

* Eski Büyükdere Caddesi

C BÖLGE TRAFİK EKİPLER AMİRLİĞİ

Üsküdar:

Gümüşyolu Caddesi Baba Nakkaş Sokaktan itibaren, Abdullahağa Cadde, Kuzguncuk Çarşı Cadde, Paşalimanı cadde gidişli gelişli olarak trafiğe kapatılacaktır. Üsküdar-Harem sahil yolunun Üsküdar Meydan ile Harem Otogarı arası Kadıköy istikameti trafiğe kapatılacak olup, Üsküdar istikameti trafiğe açık olacaktır. D-100 Karayolu Ankara istikameti Harem İle Uzunçayır Köprülü Kavşağı arası, İstanbul istikameti Uzunçayır Köprülü Kavşağı İle Avrasya Tüneli girişi arası kapalı olacaktır.

Kadıköy:

Uzunçayır O-1 Bağlantı Yolu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi ile Uzunçayır Köprülü Kavşağı her iki istikamet, Taşköprü Caddesi, Operatör Cemil Topuzlu Caddesi Çetin Emeç Bulvarı ve Bağdat Caddesi trafiğe kapalı olacaktır.

Maltepe:

Turgut Özal Bulvarı Kadıköy istikameti Küçükyalı Evlendirme Dairesi önünden Bağdat Caddesi girişine kadar olan kısım trafiğe kapatılacaktır.

Alternatif Yollar:

* Beylerbeyi istikametinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametini kullanacak sürücüler Beybostanı Sokağı kullanabilir.

* Üsküdar sahil yolunu kullanacak sürücüler, Hakimiyet-i Milliye Caddesi ve O-1 Bağlantı yolunu kullanabilir.

* D-100 Karayolu üzerinden Kadıköy istikametini kullanacak sürücüler, Göztepe Köprüsü’nü kullanabilir.

* Taşköprü Caddesi, Operatör Cemil Topuzlu Caddesi, Çetin Emeç Bulvarı, Bağdat Caddesi ve Turgut Özal Bulvarı’nı kullanacak sürücüler, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi ve D100 Karayolunu Kullanabilir.

ÇEVRE YOLLARI TRAFİK EKİPLER AMİRLİĞİ (Kapama Saati: 08.30)

* D-100 Karayolu güney yol Levent – Sarıyer ayrımları (D-100 güney yoldan gelerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yönüne gitmek isteyen araçlar Sarıyer – Levent ayrımlarından Büyükdere Caddesi’ne yönlendirilecektir.)

* Sait Çiftçi katılım

Alternatif Yollar:

* Büyükdere Caddesi

* Yavuz Sultan Selim Köprüsü

NOT: Bisiklet konvoyu yaklaştığında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Avrasya Tüneli 15 dakika kala kapatılacaktır.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Kapama Saati 08.30

1. Balmumcu Ayrım (Esentepe Mevkii)

2. Sait Çiftçi Katılım

Avrasya Tüneli Kapama Saati 09.45

1. Uzunçayır Köprülü Kavşak

2. O-1 bağlantı yolundan Acıbadem Harem istikameti

3. Üsküdar Çeçen Sokak’tan D-100 katılım

4. Acıbadem’den D-100 Kuzey Katılım

5. Koşuyolu’ndan Avrasya Tüneli’ne giriş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.