Dolar
Euro
Altın
BİST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C
Tekirdağ
°C
°C
°C
°C
°C

MAYIS AYI MECLİS TOPLANTILARI BAŞLADI

MAYIS AYI MECLİS TOPLANTILARI BAŞLADI
2 Mayıs 2023 20:07

Çerkezköy Belediyesi’nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın 1. Oturumu Belediye Başkanımız Vahap Akay Başkanlığı’nda Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.
Açılış ve yoklama ile başlayan toplantının birinci oturumunda ilk olarak Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 19.04.2023 gün ve 62692 sayılı kesin hesap hakkındaki yazıları görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Ardından Meclis gündeminin ikinci maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 26.04.2023 gün ve 63007 sayılı norm kadro hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
BELEDİYE BAŞKANIMIZ AKAY’A YETKİ VERİLDİ
Meclisin 3. gündem maddesinde yer alan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün 18.04.2023 gün ve 62565 sayılı Avrupa Birliği Hibe programı uygulaması hakkındaki yazısı görüşülerek Belediye Başkanımız Vahap Akay’a söz konusu hibeden faydalanılması için yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra gündemin 4. maddesinde yer alan İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun almış olduğu karar doğrultusunda; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 24.02.2023 gün ve 58300 sayılı muhtelif plan notları değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
DİĞER GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Meclis gündeminin 5. maddesinde yer alan Belediye Meclisi’nin 07.04.2023 gün ve 67 sayılı kararında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 28.03.2023 gün ve 60828 sayılı Belediye hissesi hakkındaki talebinin ilgi (ç) dilekçesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda görüşüldüğü ve Komisyonca çalışmaların devamına Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile karar verildiği belirtilerek söz konusu gündem maddesinin incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Ardından Meclis gündeminin 6. maddesinde yer alan Çerkezköy Tarımsal ve Kimyasal Ürünler Üretim Satış Pazarlama A.Ş’nin 25.04.2023 gün vebila sayılı Yönetim Kurulu’nun yeniden oluşturulması hakkındaki dilekçesi görüşülerek yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul’da Çerkezköy Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkanımız Vahap Akay’a yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.
HİSSE SATIŞLARI KOMİSYON’A HAVALE EDİLDİ
Meclis gündeminin 7. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.04.2023 gün ve 62967 sayılı 3 adet Belediye hissesi satışları ile ilgili talebin İmar ve Bayındırlık Komisyonu’n havale edilmesi ve gündemin sekizinci maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 26.04.2023 gün ve 63028 sayılı dolu kadroda derece değişikliği yapılması hakkındaki yazısının oy birliği ile kabul edilmesinin ardından İstasyon mahallesi 797 ada 17 ve 18 parsellere ilişkin ihdas ve tevhit işlemlerinin yapılması ile ilgili talep oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Çerkezköy Belediye Meclisi’nin mayıs ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona erdi. Belediye Meclisi Komisyonlara gönderilen konuları görüşmek üzere 5 Mayıs Cuma günü saat 15.00’da yeniden toplanacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.