Dolar
Euro
Altın
BİST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C
Tekirdağ
°C
°C
°C
°C
°C

‘‘Üç Kemal’ler Diyarı Tekirdağ’dan Afrika’ya Su Kuyusu Kampanyası

‘‘Üç Kemal’ler Diyarı Tekirdağ’dan Afrika’ya Su Kuyusu Kampanyası
1 Şubat 2023 20:14

’’
Temiz su kaynaklarının özellikle Afrika ve Asya ülkelerinde insanlığın hizmetine sunulması noktasında Türkiye Diyanet Vakfı’nın “Bir Damla Hayat” projesi büyük önem arz ediyor. Proje kapsamında Tekirdağ İl Müftülüğü, ‘‘Üç Kemal’ler Diyarı Tekirdağ’dan Afrika’ya Su Kuyusu Kampanyası’’ nı başlattı.
Kampanya ile alakalı bilgi veren Tekirdağ İl Müftüsü Mustafa Soykök ‘İl Müftülüğümüz ve TDV Tekirdağ Şubesi olarak gerçekleştirdikleri bu kampanyaya #İyilikSeverTekirdağ halkının yoğun ilgisini beklediklerini ifade etti. Dünya genelinde her 5 çocuktan biri günlük ihtiyaçlarını karşılayacak suya erişemiyor. Kimsenin mülkiyetinde sayılmaması gereken insanlığın ortak malı olan su’dan herkesin yararlanması gerekir. Üç Kemal’ler diyarı Tekirdağ olarak Afrika’da, Tanzanya’ya Mustafa Kemal, Etiyopya’ya Namık Kemal, Nijer’e Yahya Kemal adında su kuyuları açmayı hedefliyoruz. Böylece Afrika insanının günlük ihtiyaçlarının karşılanması ve tarım alanındaki verimsizliğin önüne geçilmesini arzu ettiğini ifade eden Müftü Soykök, kampanyanın tanıtımı için şehrin farklı bölgelerinde billboard ve raketlerde ilanların yer aldığı, sosyal medyada da #İyilikSeverTekirdağhashtag’i ile herkese ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.
‘‘Üç Kemal’ler Diyarı Tekirdağ’dan Afrika’ya Su Kuyusu Kampanyası’’ na destekleriniz için hesap numaraları:
Hesap Adı: Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi Tekirdağ Şubesi
Vakıf Katılım Bankası
TL İBAN : TR51 0021 0000 0005 1288 1000 02
USD İBAN : TR94 0021 0000 0005 1288 1001 01
EURO İBAN : TR67 0021 0000 0005 1288 1001 02