Dolar
Euro
Altın
BİST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C
Tekirdağ
°C
°C
°C
°C
°C

MARMARAEREĞLİSİ SİTE YÖNETİCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

MARMARAEREĞLİSİ SİTE YÖNETİCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
22 Aralık 2022 15:32

 

Vatandaş odaklı hizmetlerine hız kesmeden devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmaraereğlisi Site yöneticileri ve vatandaşlar ile Yeniçiftlik Atık Su Terfi Merkezi ve Ücretsiz Vidanjör Hizmeti için bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Konferans Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Marmaraereğlisi’nde uzun süredir ciddi boyutta altyapı sorunu olduğunun farkındayız ve bu sorunu çözmek için 2015 yılından bu yana mücadele veriyoruz. Bu sorunu çözmek için önceliğimiz kanalizasyonun gideceği yer olan ileri biyolojik arıtma tesisi oldu. 7 senede tesisi yapabilmek için en uygun bölgeyi bize vermeyi kabul ettirebildik. Marmaraereğlisi ve Şarköy ilçelerimizde kış nüfusu ile yaz nüfusu arasında ciddi bir fark var. Bu da kış nüfusuna göre hizmet alan belediyeler için sorun olabiliyor. Eğer 7 sene önce bize uygun yeri vermiş olsalardı şimdiye kadar su, kanalizasyon ve altyapı sorunları çözülmüş olacaktı. Yapımına başlayacağımız kanalizasyon ve altyapı çalışmalarımız süresince vatandaşlarımızın mağdur olmaması için TESKİ’nin genel kurulumda vidanjörlerden ücret almama kararı aldık. 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren sizler artık vidanjör parası ödemeyeceksiniz. Ben bilgilendirme toplantımızın verimli geçmesini temenni ediyorum”. Dedi.

Başkan Kadir Albayrak’ın konuşmasının ardından TESKİ Plan Proje Daire Başkanı Erhan Koç tarafından Yeniçiftlik Mahallesi İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi projesi ile arıtma tesisine gelecek kanalizasyon projesi ile sunum gerçekleştirildi. Erhan Koç sunumunda arazinin alınması ve projenin genel durumu ile ilgili bilgi. Koç’un ardından TESKİ Su Kanal İşletme Dairesi Başkanı İrfan Tütün vidanjör hizmetleri ile ilgili sunum yaptı.

Marmaraereğlisi Site yöneticileri ve vatandaşlar ile Yeniçiftlik Atık Su Terfi Merkezi ve Ücretsiz Vidanjör Hizmeti için bilgilendirme toplantısı, yapılan konuşma ve sunumların ardından site yöneticilerinin ve vatandaşların sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.