TEKİRDAĞ JANDARMASINDAN UYUŞTURUCU OPERASYONU

TEKİRDAĞ JANDARMASINDAN UYUŞTURUCU OPERASYONU

Tekirdağ il jandarma komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucunda; marmara ereğlisi yeniçiftlik beldesinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yapıldığı bilgisi alınması üzerine Yaklaşık iki aylık bir takip neticesinde: 25 kasım 2011 tarihinde düzenlenen operasyon ile istanbul ilinden temin ettikleri uyuşturucu maddeleri (extacy, bonzai, esrar) yeniçiftlik beldesinde piyasaya sürdüğü tespit edilen o.d, s.k., c.ş. Ve m.a.u isimli şahıslar yakalanmıştır.

Adli makamlardan alınan arama kararları ile şahısların üzerlerinde ve ikamet ettikleri adreslerde ve yeniçiftlik beldesinde çalıştıkları ve uyuşturucu maddeleri piyasaya sürdükleri işyerlerinde narkotik dedektör köpeği (vade) ile yapılan aramalarda; o.d.’nin istanbul ilinden getirdiği 100 adet extacy uyuşturucu hap, 3 paket halinde toplam dokuz gram bonzai, bonzai fişeği imal etmede kullanılan çok miktarda hazırlanmış alüminyum folyo, 1 adet ruhsatsaz tabanca, 8 adet tabanca fişeği ve 1 bir adet sustalı bıçak ele geçirilmiştir.

Yakalanan o.d, s.k., c.ş. Ve m.a.u isimli şahıslar çıkarıldıkları marmaraereğlisi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklanarak silivri kapalı ceza ve tutukevine konulmuşlardır.

Yazar : Haber Merkezi

29 Kas 2011 Sal 17:48
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

TEKİRDAĞ HABER


Döviz Alış Satış
Euro 2.4355 TL 2.4701 TL
Dolar 2.9336 TL 2.9454 TL