Dolar : Alış : 3.5504 / Satış : 3.5568
Euro : Alış : 3.8744 / Satış : 3.8814
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG19°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 30889 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ASYAPORT, DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİREREK CAMİ, ŞAPEL VE HAVRA’YI LİMAN ALANINDA HİZMETE AÇTI

30 Kasım 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»ASYAPORT, DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİREREK CAMİ, ŞAPEL VE HAVRA’YI LİMAN ALANINDA HİZMETE AÇTI
ASYAPORT, DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİREREK CAMİ, ŞAPEL VE HAVRA’YI LİMAN ALANINDA HİZMETE AÇTI

Soyuer Ailesi ve MSC ortaklığıyla Tekirdağ Barbaros’ta kurulan Avrupa’nın en büyük 10 limanı arasında yer alan ASYAPORT, dünyada bir ilki gerçekleştirerek liman alanı içine 3 semavi dinin ibadet hanesini hizmete açtı.
Soyuer Ailesi ve dünyanın en büyük ikinci konteyner hat operatörü Mediterranean Shipping Company (MSC) ortaklığı ile Tekirdağ Barbaros’ta kurulan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise ilk 10 limanı arasında bulunan ASYAPORT, dünyada hiç bir limanda örneği olmayan 3 semavi dinin ibadet hanesini hizmete açtı.
Asyaport Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, dünyada bir ilki gerçekleştirerek, liman alanı içine 3 semavi dinin ibadet hanesi “Cami, Şapel ve Havra” inşa ederek, bir hoşgörü iklimini hayata geçirdi.
Konuyla ilgili Deniz Haber Ajansı’na özel açıklamada bulunan Asyaport Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, 3 semavi dinin ibadethanesini liman içinde hayata geçirdiklerini ve bir hoşgörü iklimi oluşturduklarını söyleyerek şunları kaydetti; “ASYAPORT Limanı’mızda 3 ayrı semavi din ‘Dinler Bahçemizde’ yaşamaktadır. Dünyada örneği başka hiçbir limanda olmayan bu bahçede ‘Cami, Şapel ve Havra’ yan yana inşa edilmiş, dalı barışın sembolü kendisi kutsallığın, bolluğun, bilgeliğin ve sağlığın sembolü 500 yıllık Zeytin Ağacımız, bu bahçeye misafir gelerek bu eşşiz mekana kök salmıştır.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :